چرا ایرانی ها به دنبال مهاجرت هستند؟

در این مقاله می خواهیم با همکاری هم به این بپردازیم که چرا ایرانی ها همواره بیشترین تعداد مهاجران رو تشکیل می دهند، البته نه مهاجرانی که به دلیل جنگ و حوادث غیر قابل کنترل از کشور خارج می شوند بلکه کسانی که با پای خودشان از ایران می روند.

دلایل مهاجرت به خارج

در ادامه چند دلیل آورده ام:

اولین موضوع شرایط مالی بهتر و مساعد تر هستش، علارغم آنچه شنیده میشود بیشتر کسانی که مهاجرت می کنند کسانی هستند که در مضیقه مالی هستند و به دنبال شرایط اقتصادی و پویایی بیشتر تصمیم به مهاجرت می گیرند.

ثبات اقتصادی هم زمینه رشد کسب و کارها را فراهم می آورد که کشورهای غربی با اینکه از لحاظ منابع از ایران ضعیف تر هستند اما ثبات بیشتری دارند.

تفاوت های کشوری(از جمله فرهنگ):

اگر شما تحصیلات دانشگاهی در حوزه پزشکی داشته باشید اما فرضا در خصوص سقط جنین بخواهید فعالیت کنید، فرهنگ کشور ما پذیرای این سبک از شغل نیست ولی کشورهای اروپایی و آمریکایی با این فرآیند مشکلی ندارند.

تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا

طیف عظیمی از مهاجران ایرانی را کسانی تشکیل می دهند که برای ادامه تحصیل دانشگاه های اروپایی و آمریکایی را غالبا انتخاب می کنند، مهم ترین مزیت مهاجرت تحصیلی آسان بودن این شیوه و آینده مناسب هست.

ارتباط با نزدیکان در خارج از کشور

بعد از انقلاب ۵۷ ایرانی های زیادی مهاجرت کردند که بخشی از بستگان یا نوادگان آن ها هنوز در ایران هستند، پس طبیعی است طیف زیادی ممکن است از وجود نزدیکان در خارج از کشور به عنوان یک مزیت استفاده کنند تا هم پروسه مهاجرتی سریعتر بگذرد و هم بهانه مناسبی برای این امر می باشد.

اگر شما هم در این خصوص نظری دارید می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا منتشر کنیم 🙂

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

موسس وب سایت روادید

۴ سال پیش این وب سایت رو راه اندازی کردم و خوشحالم که تا الان طیف وسیعی رو‌ در زمینه مهاجرت تحصیلی آموزش دادم، آرمان من رسیدن به "دنیایی بدون مرز" هست که همه بتونند به تمام نقاط دنیا بدون محدودیت سفر کنند. مایه افتخار من هست که اطلاعاتم رو با شما مخاطبان عزیز به اشتراک می‌گذارم و منتظر نظرات سراسر امیدبخش شما هستم.

سایر پست ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *