چرا مهاجرت تحصیلی روش مناسبی برای مهاجرت می باشد؟

در میان حجم بالای درخواست هایی که برای مهاجرت به کشورهای مختلف هر روزه روانه سفارت خانه ها می شود همیشه بخش اعظمی را همین درخواست های مهاجرت تحصیلی تشکیل می دهند.

اما چرا برخی از دانشجویان که قصد سفر به خارج از کشور دارند اخذ پذیرش و یا ویزای تحصیلی را انتخاب می کنند؟

نکته جالب اینجاست که منطقه آسیا الخصوص ایران سهم زیادی در ارسال مهاجران دانشجو به کشورهای توسعه یافته دارد که مهم ترین دلایل آن موارد زیر می باشد:

  • مهاجرت تحصیلی جزو کم هزینه ترین روش های مهاجرت است.

نه تنها کم هزینه بلکه شما با تحصیل در خارج از کشور می توانید فاند یا کمک هزینه تحصیلی نیز دریافت کنید که در حد زندگی دانشجویی کفاف هزینه های شما را خواهد داد. البته دریافت فاند و پذیرش به سابقه تحصیلی شما هم ارتباط زیادی دارد.

 

  • مهاجرت تحصیلی جزو کم دردسر ترین روش های مهاجرت است

اگر از کسانی که به اروپا یا آمریکای شمالی مهاجرت کرده اند پرسیده باشید، حتما از سختی ها و چالش های دریافت اقامت آگاهید، اما مهم ترین مزیت مهاجرت به شیوه تحصیلی سهولت در دریافت ویزا و اقامت موقت است که در اکثر موارد امکان تبدیل به اقامت دائم و اجازه کار را نیز دارد.

 

  • جزو امن ترین شگردهای مهاجرت است

حتما شنیده اید که افراد زیادی که دنبال گرفتن پناهندگی در کشورهای اروپایی، آمریکا و یا استرالیا بوده اند با در حین مسیر مشکلاتی برای آن ها پیش آمده است و حتی تعدادی فوت کرده اند و یا بعد از رسیدن به مقصد مانند کشورهایی همچون آلمان و استرالیا پذیرش نشده اند و تبعید شده اند و یا در بهترین حالت به کشور مبدا بازگرداننده شده اند که هیچ کدام از این دغدغه ها در مهاجرت تحصیلی وجود ندارد.

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

موسس وب سایت روادید

۴ سال پیش این وب سایت رو راه اندازی کردم و خوشحالم که تا الان طیف وسیعی رو‌ در زمینه مهاجرت تحصیلی آموزش دادم، آرمان من رسیدن به "دنیایی بدون مرز" هست که همه بتونند به تمام نقاط دنیا بدون محدودیت سفر کنند. مایه افتخار من هست که اطلاعاتم رو با شما مخاطبان عزیز به اشتراک می‌گذارم و منتظر نظرات سراسر امیدبخش شما هستم.

سایر پست ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *