دانشگاه TUM در برابر LUM مونیخ آلمان، کدام بهتر است؟

جالب است بدانید هر دو دانشگاه های فنی مونیخ (TUM)[1] و دانشگاه (LMU) مونیخ [۲] در مرکز این شهر قرار دارد و دیگر پردیس ها و ساختمان های این دو دانشگاه در نقاط مختلفی از بایرن[۳] واقعند (و حتی در مورد دانشگاه فنی مونیخ فراتر این است ، به طوری که یک پردیس غیرحضوری در سنگاپور نیز قرار دارد: TUM آسیا).

هم چنین دانشگاه TUM مالک بیمارستان «Rechts der Isar[4]» است که یکی از بهترین بیمارستان ها در این منطقه به حساب می­آید. بزرگ ترین پردیس دانشگاهی TUM در شهر کوچکی به نام گارشینگ[۵] واقع است.

این شهر در ۲۰ کیلومتری (۱۲٫۴ مایل) به سمت شمال (در ایالت بایرن) واقع است و میزبان بیش از ۱۲ هزار دانشجو در پنج دانشکده است و تعدادی مرکز تحقیقاتی نیز در این شهر قرار دارد. پردیس گارشینگ به وسیله خط مترو به آسانی به مونیخ دسترسی دارد و می­توان از این طریق (بین این شهر ها) سفر های روزانه داشت.

در سمت جنوب شرقی مونیخ، در مناطق هم جوار Großhadern (گروس هادرن) و Martinsried (مارتینسخید)، پردیس رشته‌های تکنولوژی سطح بالا high-tech[6] دانشگاه LMU قرار دارد. این پردیس میزبان غالبا رشته های علوم طبیعی و زیستی است.

این پردیس Klinikum Großhadern (کلینیکوم گروس هادرن) [۷] را که بزرگ ترین مجموعه بیمارستانی در مونیخ است در بر می­گیرد. بیش تر ساختمان های دانشگاه LMU در شهر های اوبرشلایسهایم[۸] و گارشینگ قرار دارد. ر اوبرشلایسهایم میزبان دانشکده دامپزشکی این دانشگاه است. خود شهر مونیخ در آخرین رده بندی معیار بهترین شهر دانشجویی QS رتبه نهم را به دست آورده است که بیش ترین امتیاز را به سبب شرایط مطلوب و فعالیت خوب کارفرمایان کسب کرده است (دو مقوله ای ای که جهت رتبه بندی در نظر گرفته می­شوند).

این شهر به سبب فرهنگ بخصوص و غرورآفرین بایرنی خود شناخته شده است و هم چنین برای افرادی که به آبجو علاقه دارند یک شهر آرمانی به حساب می­آید (جشنواره آبجو خوری «اکتبرفست»[۹] آن هر سال بیش از ۶ میلیون نفر را به خود جذب می­کند). مونیخ در رده بندی ها جزو گران ترین شهر ها برای زندگی بوده است اما با این حال امتیاز بالایی را در بخش مقرون به صرفه بودن به دست آورده است که علت آن هزینه های شهریه تحصیلی پایین یا رایگان در این شهر است.

بررسی جامعه دانشجویان

هر دو دانشگاه TUM و LMU دانشگاه های بزرگی محسوب می­شوند که دانشگاه LMU میزبان دانشجوهای بیشتری به تعداد ۵۱ هزار نفر است. تعداد دانشجویان در حال تحصیل و فارغ التحصیلان  TUM تقریبا برابر است و این دانشگاه نسبت به  LMU در مقوله تعداد دانشجویان بین الملل، امتیاز بالاتری را کسب کرده است، به طوری که ۲۴ درصد دانشجویان TUM از خارج از آلمان به این دانشگاه می­آیند در حالی که این معیار برای LMU  پانزده درصد است.

هزینه شهریه و بورسیه در مونیخ

اگر شما تمایل دارید تا در یکی از بالاترین دانشگاه های آلمان تحصیل کنید، خبر های خوبی برای شنیدن وجود دارد: در زمان نوشتن این مطلب، این دو دانشگاه هیچ گونه هزینه شهریه ای از دانشجویان در هر سطح تحصیلی یا با هر ملیتی دریافت نمی­کنند، اگرچه TUM برای برخی برنامه های تحصیلی در ادامه هزینه های اضافی می­گیرد.

شما فقط باید برای هر ترم ۱۲۸٫۵۰ یورو ( تقریبا معادل ۱۵۰ دلار امریکا) هزینه اجباری در هر یک از این دو دانشگاه پرداخت کنید که این مبلغ شامل ۶۲ یورو (تقریبا معادل ۷۷ دلار امریکا) هزینه پایه اتحادیه دانشجویی و ۶۶٫۵۰ یورو (تقریبا معادل ۷۷ دلار امریکا) هزینه بلیط پایه هر ترم می­شود.

این بلیط به شما امکان می­دهد تا شب ها و آخر هفته ها از کل سیستم حمل و نقل عمومی مونیخ استفاده کنید. هم چنین یک بلیط ترمی اختیاری به نام «کارت ایزار[۱۰]» ترم وجود دارد که به شما امکان سفر نامحدود در شبکه حمل و نقل را در هر زمانی می­دهد. قیمت این بلیط ۱۹۳ یورو (تقریبا معادل ۲۲۰ دلار امریکا) است.

هزینه های جدید شهریه برای دانشجویان خارج از کشورهای اتحادیه اروپا در پاییز ۲۰۱۷ در بادن-وورتمبرگ[۱۱]، یکی از ایالت های همسایه بایرن، اعلام خواهد شد و این امکان وجود دارد که دیگر ایالت های آلمان نیز در سال های بعدی از آن تبعیت کنند.

اگرچه هم اکنون هزینه تحصیلی وجود ندارد اما هر دو دانشگاه های TUM و LUM فرصت های مالی و بورسیه تحصیلی به دانشجویان ارائه می­کنند تا بتوانند به آن ها در هزینه های تحصیلشان کمک کنند.

به عنوان مثال، TUM از طرف دولت بایرن به دانشجویان بین الملل بورس تحصیلی می­دهد که به دانشجویانی که در حال حاضر ثبت نام شده اند در هر دو سطح مشغول به تحصیل و فارغ التحصیلان اعطاء می­شود. مقدار این کمک هزینه تحصیلی بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو (تقریبا بین ۵۸۰ تا ۱۷۵۰ دلار امریکا) برای هر ترم تحصیلی است و دانشجویانی که از این تسهیلات بهره می­برند باید شایستگی علمی و نیاز مالی خود را اثبات کنند.

دیگر بورس های تحصیلی ارائه شده توسط TUM شامل کمک هزینه بورس تحصیلی «نیکولاس»[۱۲] و بورس تحصیلی «لاش»[۱۳] برای دانشجویان مهندسی حرارتی است.

بورس های تحصیلی در دانشگاه LMU شامل بورس مطالعاتی LMU است. این بورس تحصیلی توسط استان بایرن تامین می­شود و هدف آن دانشجویان بین الملل و دکتری است. دانشجویان برای داشتن شرایط دریافت این بورس تحصیلی باید برتری علمی، دانش در زمینه تحصیلی و نیاز مالی خود را ثابت کنند.

این بورس تحصیلی مبلغ ۶۵۰ یورو (تقریبا معادل ۷۵۰ دلار امریکا) را در هر ماه طی مدت چهار ماه به دانشجویان اعطاء می­کند. هم چنین این دانشگاه بورس های تحصیلی به دانشجویان سال سوم کارشناسی و دانشجویان ارشد ارائه می­کند که مختص آن دسته از دانشجویان بین الملل و دکتری است که سابقه برتری علمی دارند.

هم چنین ممکن است شما برای بورس های تحصیلی خارجی که توسط دولت آلمان یا دیگر سازمان ها ارائه می­شود واجد شرایط باشید. یکی از این موارد «Deutschlandstipendium»[۱۴] است که به دانشجویان بین المللی با استعداد به میزان ۳۰۰ یورو (تقریبا معادل ۳۵۰ دلار) در ماه اعطاء می­شود و به درآمد شخصی یا ملیت شما توجهی ندارد.

 

[۱] TechnischeUniversitätMünchen

[۲] Ludwig-Maximilians-UniversitätMünchen

[۳] Bavaria، یکی از ایالات آلمان

[۴] با تلفذ «رکس در ایزار» و به معنی «جنب راست رودخانه ایزار»

[۵] Garching

[۶] High-Tech

[۷] یه معنی کلینیک منطقه گروس هادرن

[۸] Oberschleißheim

[۹] Oktoberfest

[۱۰] IsarCard

[۱۱] Baden-Württemberg

[۱۲] Nicolaus Scholarship Fund

[۱۳] Loschge

[۱۴] «دوچلند اشتیپندیوم» به معنای «بورس تحصیلی آلمان»

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

موسس وب سایت روادید

۴ سال پیش این وب سایت رو راه اندازی کردم و خوشحالم که تا الان طیف وسیعی رو‌ در زمینه مهاجرت تحصیلی آموزش دادم، آرمان من رسیدن به "دنیایی بدون مرز" هست که همه بتونند به تمام نقاط دنیا بدون محدودیت سفر کنند. مایه افتخار من هست که اطلاعاتم رو با شما مخاطبان عزیز به اشتراک می‌گذارم و منتظر نظرات سراسر امیدبخش شما هستم.

سایر پست ها