بهترین دانشگاه‌های خارج، برای رشته‌های مدیریت و علوم اجتماعی کدامند؟

امیدواریم هر جا که هستید موفق و موید باشید،

سوالی که امروز قصد پرسیدن آن از شما را داریم این است که آیا تاکنون تصمیمی برای تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌های مدیریت یا علوم اجتماعی گرفته اید؟

رده‌بندی شرکت کواکوارلی سیموندز از دانشگاه‌های برتر جهان بر اساس رشته تحصیلی در سال ۲۰۱۷ شامل رده‌بندی ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان در این زمینه بر اساس یافته‌های روش‌شناسی و دیگر فاکتورها اعلام شده است.

۱۰ دانشگاه برتر جهان برای رشته های تحصیلی مدیریت و علوم اجتماعی بر اساس رده‌بندی شرکت کواکوارلی سیموندز(QS) در سال ۲۰۱۷ موارد زیر هستند
۱

 

دانشگاه هاروارد

 

ایالات متحده آمریکا

 

۲

 

دانشگاه آکسفورد

 

انگلستان

 

۳

 

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)

 

انگلستان

 

۴

 

دانشگاه کمبریج

 

انگلستان

 

۵

 

دانشگاه استنفورد

 

ایالات متحده آمریکا

 

۶

 

موسسه فناوری ماساچوست (MIT)

 

ایالات متحده آمریکا

 

۷

 

دانشگاه کلمبیا، برکلی (UCB)

 

ایالات متحده آمریکا

 

۸

 

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)

 

سنگاپور

 

۹

 

دانشگاه ییل

 

ایالات متحده آمریکا

 

۱۰

 

دانشگاه توکیو

 

ژاپن

 

 

برترین دانشگاه‌های جهان برای رشته تحصیلی مدیریت و علوم اجتماعی در کشورهای آمریکا و کانادا

کشور آمریکا ۸۷ دانشگاه برتر جهان برای رشته‌های تحصیلی مدیریت و علوم اجتماعی را در خود جای داده است، که ۵ دانشگاه از این ۸۷ دانشگاه در میان ۱۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند (جدول بالا را مشاهده کنید)، و ۲۰۰ موسسه نیز در میان ۱۰۰ موسسه برتر قرار گرفته‌اند. به غیر از ۱۰ دانشگاه برتر، دیگر دانشگاه‌های عالی رتبه کشور آمریکا در این زمینه را می توان شامل دانشگاه پنسیلوانیا (رتبه دوازدهم)،دانشگاه شیکاگو (شانزدهم)، دانشگاه پرینستون و دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس (UCLA) (دو دانشگاه آخر بصورت مشترک رتبه هجدهم را به خود اختصاص داده‌اند) را عنوان کرد.

کانادا رتبه ۱۹، در رده بندی بر اساس رشته تحصیلی علوم اجتماعی را به خود اختصاص داده است.برترین دانشگاه‌های کانادایی برای گذراندن رشته علوم اجتماعی شامل دانشگاه تورنتو (رتبه سی‌ام)، دانشگاه بریتیش کلمبیا (رتبه سی‌وپنجم) و دانشگاه مک‌گیل (رتبه چهل‌ونهم) می‌شوند.

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و آرزوی توفیق برای تحصیل در دانشگاه مقصدتان دارم.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

موسس وب سایت روادید

۴ سال پیش این وب سایت رو راه اندازی کردم و خوشحالم که تا الان طیف وسیعی رو‌ در زمینه مهاجرت تحصیلی آموزش دادم، آرمان من رسیدن به "دنیایی بدون مرز" هست که همه بتونند به تمام نقاط دنیا بدون محدودیت سفر کنند. مایه افتخار من هست که اطلاعاتم رو با شما مخاطبان عزیز به اشتراک می‌گذارم و منتظر نظرات سراسر امیدبخش شما هستم.

سایر پست ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *