تحصیل در آمریکا: هر آنچه در مورد تحصیل در این کشور باید بدانید

ایالات متحده آمریکا با بیش از مجموعا ۱ میلیون نفر دانشجو، بالاترین تعداد دانشجویانی را دارد که آمریکا را برای ادامه تحصیل و تجربه سبک زندگی آمریکایی را انتخاب می کنند.

نزدیک به ۵% از تعداد تمام دانشجویایی که در مقاطع تحصیلی بالاتر شرکت می کنند را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند که این تعداد رو به افزایش است. از اواسط دهه ۱۹۵۰ میلادی و در زمانی که دانشجویان بین المللی در آمریکا به ۳۵٫۰۰۰ نفر رسیدند؛ تحصیل در آمریکا رویای بسیاری از دانشجویان خارجی گردید.

انتخاب آمریکا برای تحصیل

دلایل متعددی برای تحصیل در آمریکا توسط دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیل لیسانس، فوق لیسانس و دکتری وجود دارد. آمریکا یکی از بهترین سیستم های دانشگاهی، به همراه برنامه های تحصیلی فوق العاده در تمام رشته ها را دارد. در دوره لیسانس، برنامه های فوق العاده ای به شیوه گذشته هنوز اجرا می شود حتی در رشته های تخصصی هم مشهود است.

در مقاطع بالاتر، دانشجویان فرصت کار کردن با بهترین مغزهای متفکر رشته های خود را در آمریکا پیدا خواهند کرد و با شانس بالایی برای جذب شدن در صنعت روبرو هستند. همچنین امکان دسترسی به منابع آموزشی-تحقیقاتی منحصر به فرد هم برای دانشجو محیا می گردد.

مدارک تحصیلی آمریکا در دنیا به دلیل کیفیت بالای آموزش شناخته می شوند و اعتبار بالایی برای دارند به ارمغان می آورد.

 

انتخاب بهترین ایالت برای تحصیل در آمریکا

آمریکا کشور وسیعی است که مجموعا از ۵۰ ایالت با مرکزیت شهر واشنگتن به عنوان پایتخت تشکیل شده است.  آمریکا بیش از ۳۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و به دانشجویان خارجی امکان تجربه های کم نظیری از جمله زندگی در شهرهای پرجمعیت تا مناطق خلوت و استفاده از زیبایی های طبیعت را می دهد. اگر برنامه شما برای تحصیل در آمریکا جدی است حتما قبل از آن نسبت به تحقیق در مورد ایالت متبوع خود داشته باشید

 

آماده شدن برای تحصیل در آمریکا

مهم ترین موضوع انجام قبل از هر چیز برنامه‌ریزی دقیق و محتاطانه برای تجربه یک مهاجرت تحصیلی موفق به آمریکا است. قبل از هر چیز باید به طراحی یک زمان بندی مدون برای انجام دادن کارهای خود اقدام کنید. همزمان با پروسه اپلای و انتخاب کالج یا دانشگاه شما نیاز دارید که لیستی از تمام کارهای مورد نظر برای تحصیل در آمریکا آماده سازی کنید.

قبل از ترک کشور پیشنهاد می کنیم حتما در موارد زیر برنامه ریزی داشته باشید:

ویزای دانشجویی یا Student Visa

ویزای دانشجویی شما فاکتور فوق العاده مهمی برای تحصیل در امریکا می باشد. این را هم باید ذکر کنیم که نوع ویزا که به شما داده می شود تعیین کننده است که آیا امکان کار در ایالت متحده آمریکا حین تحصیل را دارید یا خیر.

 

سیستم درمانی آمریکا یا Health Care

بر خلاف اکثر کشورهای آمریکا سیستم درمانی برای مراقب از سلامت افراد جامعه را اجرا نمی کند. سیستم درمانی آمریکا یکی از بهترین و در عین حال گران ترین نوع سیستم های درمانی در دنیا است. هزینه مراقبت های پزشکی برای یک تصادف یا از کار افتادگی می تواند صدها هزار دلار هزینه داشته باشد، به همین دلیل اکثر شهروندان آمریکایی بیمه درمانی برای کاهش هزینه ها دارند.

به طور کلی سیستم درمانی در این کشور حتی برای خود آمریکایی ها هم تا حدی پیچیده است. مهم ترین موضوع برای دانشجویان بین المللی این است که پروسه های متداول مراقب های پزشکی را به همراه اطلاعات اولیه برای مراجعه به مراکز درمانی مجاز را بشناسند.

 

آمادگی برای اقامت در آمریکا

همانطور که می دانید، دوران تحصیل شما در آمریکا خیلی فراتر از حضور صرف در کلاس های آموزشی است. آمادگی برای یک ماجراجویی در آن سوی مرزها خودش یک آموزش مجزا نیاز دارد. اکثر دانشجویان بین المللی معتقدند تمام کارهای ساده ارزش انجام را دارند، آن ها خیلی از سیستم آموزشی در آمریکا راضی هستند. دانشجویان زیادی اعلام کرده اند که بهترین تجربه زندگی ها در آمریکا سفر کردن و لذت بردن از فضای خارج از دنیای آکادمیک و تحصیل است.

بیشتر دانشجویان بین المللی برنامه ریزی خود را بگونه ای قرار می دهند که به بخش هایی از آمریکا قبل یا بعد از ترم های تحصیلی سفر کنند. گاهی اوقات هم آن ها تصمیم می گیرند که در تعطیلات میان ترم مانند روزشکرگذاری، کریسمس و بهار مسافرت نمایند. در هر صورت برای این کار بهتر است تا تقویم مرکز آموزشی خود را برای تعطیلات پیش رو در سال چک کنید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

موسس وب سایت روادید

۴ سال پیش این وب سایت رو راه اندازی کردم و خوشحالم که تا الان طیف وسیعی رو‌ در زمینه مهاجرت تحصیلی آموزش دادم، آرمان من رسیدن به "دنیایی بدون مرز" هست که همه بتونند به تمام نقاط دنیا بدون محدودیت سفر کنند. مایه افتخار من هست که اطلاعاتم رو با شما مخاطبان عزیز به اشتراک می‌گذارم و منتظر نظرات سراسر امیدبخش شما هستم.

سایر پست ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *