چطور ویزای دانشجویی استرالیا بگیریم؟

برای تحصیل در استرالیا، اصطلاحا لازم است تا ویزای دانشجویی استرالیا(Student Visa) را تهیه کنید که قبل از آن می بایست به اداره مهاجرت و حفاظت از مرزها (DIBP) ثابت کنید که از قوانین اصلی ویزای دانشجویی استرالیا ، که در زیر برای شما آورده ایم آگاهی دارید و آن ها را رعایت می کنید:

 • شرایط لازم برای ورود موقت (GTE)
 • شرایط مالی مناسب
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • بهداشت و شخصیت مورد نظر دولت استرالیا

همچنین لازم است تا اول از همه، فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا(Applicant Form) را پر کنید، هزینه درخواست ویزا را بپردازید، و شاید از شما خواسته شود تا برای یک مصاحبه هم حضور داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی استرالیا

وب سایت DIBP یا همان اداره مهاجرت و حفاظت از مرزهای استرالیا دارای گزینه چک لیست مدارک است که لیستی از مدارک مورد نیاز برای شرایط خاص شما را ارائه می کند. اما معمولاً، آن چه نیاز است تا دانشجویان فراهم کنند موارد زیر است:

 • پر کردن فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا (۱۵۷A)
 • پرداخت هزینه صدور ویزا – در حال حاضر ۵۵۰ دلار استرالیا (تقریباً ۴۲۰ دلار آمریکا)
 • کپی صفحات گذرنامه (ممکن است از برخی دانشجوبان خواسته شود تا پاسپورت را به صورت فیزیکی نیز ارائه نمایند)
 • گواهی ثبت نام یا نامه پیشنهاد
 • مدارک منابع مالی کافی
 • مدارک پوشش بیمه درمانی
 • نتایج آزمون تسلط به زبان انگلیسی
 • نتایج بررسی سابقه کیفری
 • چهار عکس جدید( پاسپورتی)

پس از اینکه مدارک خود را جمع آوری و اسکن کردید،نیاز است تا از طریق سیستم آنلاین ‘ImmiAccount درخواست خود را ارسال کنید.

در اکثر موارد روند درخواست های ویزا چهار هفته طول می کشد. به طور مثال اگر در دوره ای تحصیل می کنید که بیشتر از ۱۰ ماه به طول می انجامد (معمولا اواسط ماه دسامبر)، ویزای تان تا ۱۵ مارس سال بعدی معتبر است. اما اگر دوره تحصیلی شما بیشتر از ۱۰ ماه است و در ژانویه-اکتبر به پایان خواهد رسید، ویزای شما معمولاً تا دو ماه بعد از اتمام دوره نیز معتبر است.

استفاده از ویزای دانشجویی

شما می توانید با ویزای دانشجویی خود تا ۹۰ روز قبل از شروع دوره تحصیلی وارد استرالیا شوید. همچنین می بایست ظرف هفت روز از زمان ورود،  آدرس محل سکونت خود را به معرف تان اطلاع دهید، و همچنین در صورت تغییر آدرس طی هفت روز هم باید به آنها اطلاع رسانی کتید.

در مورد کار کردن با ویزای دانشجویی می بایست خدمتتان عرض کنم که شما می توانید تا بیش از ۴۰ ساعت در هر دو هفته در طول ترم، و تمام وقت در ایام تعطیل کار کنید. خوبی این سبک از ویزا در این است که ویزا به طور خودکار همراه با اجازه با کار صادر می شود، اگرچه تا قبل از شروع دوره تان مجاز به کار کردن نیستید، و پیشنهاد میکنیم برای کمک به خود و خانواده تان در اسنرالیا به این مدل از کارها تکیه نکنید!

نکته جالب اینکه اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا هستید، به طور کلی محدودیت کاری ندارید.

همچنین به خاطر داشته باشید کار داوطلبانه یا بدون مزد، اگر واقعاً داوطلبانه و برای یک سازمان غیر انتفاعی و به نفع جامعه قلمداد شود هم در محدودیت ۴۰ ساعته دو قرار نمی گیرد.

با در اختیار داشتن ویزای دانشجویی، باید تعهداتی را انجام دهید: باید در دوره CRICOS ثبت نام کنید، به طور منظم در کلاس های درسی حضور داشته باشید، پیشرفت تحصیلی تان رضایت بخش باشد و بیمه درمانی OSHC را داشته باشید. همچنین پیشنهاد میکنیم از شرایط خاصی که دولت برای شما و بستگانتان تعریف کرده است تخطی نکنید چون نقض شرایط ویزا ممکن است لغو ویزای شما را در پی داشته باشد.

امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد..

مثل همیشه به امید دنیایی بدون مرز 🙂

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

موسس وب سایت روادید

۴ سال پیش این وب سایت رو راه اندازی کردم و خوشحالم که تا الان طیف وسیعی رو‌ در زمینه مهاجرت تحصیلی آموزش دادم، آرمان من رسیدن به "دنیایی بدون مرز" هست که همه بتونند به تمام نقاط دنیا بدون محدودیت سفر کنند. مایه افتخار من هست که اطلاعاتم رو با شما مخاطبان عزیز به اشتراک می‌گذارم و منتظر نظرات سراسر امیدبخش شما هستم.

سایر پست ها

2 پاسخ به "چطور ویزای دانشجویی استرالیا بگیریم؟"

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *