دانشجویان چه سوالاتی برای تحصیل در کانادا دارند؟

در این مطلب به سوال های متداول افراد متقاضی تحصیل در کانادا توسط مشاورین و متخصصین مهاجرت به کشور کانادا جواب داده شده است.

همینطور اگر شما سوال خویش را پیدا نمی‌کنید , در همین صفحه بیان نمائید تا کارشناسان وب سایت روادید به آن ها جواب دهند.

-مخارج و هزینه های تحصیلی در کانادا

شهریه تحصیل در دانشگاه های کانادا چه میزان می باشد؟

شهریه درس خواندن در کانادا در مدت زمان دوره کارشناسی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار قلمداد می شود . در مدت دوره فوق لیسانس بین ۱۳ تا ۲۵ هزار دلار  و در دوران دکتری نیز بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ هزار دلار .

پرداخت شهریه بعضی از دانشکده ها پیش از اخذ روادید و در بعضی دیگر بعد از ورود به کانادا و نام نویسی در موسسه تحصیلی ذی‌ربط دریافت خواهد شد .

با فعالیت های شغلی تا چه میزان از شهریه قابل پوشش است؟

کمترین درآمد در کانادا ۱۰ دلار در ساعت بوده و قابلیت فعالیت های شغلی موازی با ادامه تحصیلی در کانادا در زمان دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته می‌باشد . در مواقعی که دانشکده تعطیل است قابلیت و امکان فعالیت به طور تمام وقت نیز موجود است . ( ۴۰ ساعت در هفته )

آیا می توان بر روی فعالیت دانشجویی حساب باز کرد؟

امکان جستجوی فعالیت های شغلی در کانادا بستگی به عوامل متعددی دارد . زبان نقش فراوان و مهمی ایفا می کند . ولی در کل , احتمال یافتن شغل دانشجویی در کانادا به نسبت اکثر کشورهای دیگر فراتر بوده و عمده دانشجویان که دغدغه مند هستند و در‌پی شغل می باشند , در این راه موفقیت هایی کسب می کنند . پیدا کردن شغل های تخصصی در دوران دانشجویی در کانادا کاری مشقت بار است، هرچند همواره قابلیت و امکان انجام شغل های عمومی موجود است . این امور میتواند در رستوران یا این که در کارخانه ها و موسسات تولیدی باشد . در زمان مستر و دکتری قابلیت و امکان دریافت کردن پروژه های دانشجویی هم موجود است , معمولا دانشکده ها و اساتید این پروژه ها را به دانشجوها می دهند و در قبال انجام این پروژه ها نوعی درآمد یا این که تسهیلاتی برای مخارج تحصیلی اعطا می‌شود .

هزینه معاش در کانادا چقد ارزیابی می شود؟

هزینه معاشو زندگی در کانادا به طور میانگین برای هر ماه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار خواهد بود .

پیش نیاز دریافت پذیرش و ویزا در کانادا

شرایط و موقعیت ادامه تحصیل در کانادا به چه شکل است؟

می توانید ادامه تحصیل در کانادا را در جامع ترین وب سایت تحصیلی در کانادا بخوانید.

شرایط دوران پیش دانشگاهی

در مدت پیش دانشگاهی قابلیت و امکان علم آموزی به انگلیسی و فرانسوی هست . در دوران پیش دانشگاهی در کانادا که ۲ ساله می باشد، شهریه حدود ۱۲۰۰۰ دلار در هر سال بوده و قابلیت اخذ بورسیه نیست . نمره ایلتس ۶ یا این که لهجه فرانسوی ب۱ برای نام نویسی از شما درخواست می شود.

دوران لیسانس یا کارشناسی

در دوران کارشناسی، قابلیت و امکان تحصیل به انگلیسی و فرانسوی میسر است . نمره آیلتس دست کم ۶ موردنیاز است . برای ادامه تحصیل در کارشناسی می بایست مدرک پیش دانشگاهی کشور ایران را داشته باشید . شهریه بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار هست . قابلیت و امکان دریافت اقامت دایم کانادا بعد از علم آموزی درین بازه زمانی موجود است .
وضعیت تحصیل در فوق لیسانس به چه شکل است؟

در دوران فوق لیسانس هم قابلیت تحصیل به انگلیسی و فرانسوی میسر است . نمره آیلتس دست کم ۶ را باید داشته باشید. برای علم آموزی در برهه زمانی کارشناسی بایستی مدرک کارشناسی کشور‌ ایران را داشته باشید . شهریه بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار می‌باشد . قابلیت و امکان دریافت اقامت دایم کانادا بعد از علم آموزی در‌این زمان هست.

دکتری در کانادا به چه صورت است؟

در دکتری نمره آیلتس دست کم ۶ انتظار می رود همچنین می بایست کارشناسی ارشد کشور ایران را داشته باشید . شهریه بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار می‌باشد قابلیت و امکان اخذ بورسیه به شکلی که شهریه پوشش داده شود یا این که این که هزینه معاش نیز تا گوشه ای پوشش داده شود هست . امکان دریافت اقامت دایم کانادا بعد از تحصیل درین بازه موجود است .

دوره های مختلف زبان در کانادا به چه صورت است؟

امکان تحصیل در کانادا برای آن دسته از عزیزانی که نیاز به اخذ روادیدِ دانشجویی کانادا دارا هستند ممکن نبوده و ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به موسسه ها و مشاورینی که در این مورد به شما وعده میدهند اعتماد نکنید زیرا فعلا قابلیت دریافت روادیدِ دانشجویی کانادا برای زبان های خارجی نیست .

 

بورسیه در کانادا

آیا برای کارشناسی هم بورسیه صادر می شود؟

خیر

آیا قابلیت اخذ بورسیه در بازه فوق لیسانس وجود دارد؟

در زمان های فوق لیسانس که by course ارائه می گردند معمولا بورسیه نیست . در مواقعی که by research میباشند دانشجو معمولا نوعی از بورسیه را اخذ می‌کند اما در قبال آن ملزم به عمل کردن روی پروژه هایی که معلم گزینش مینماید خواهد بود .

آیا قابلیت و امکان اخذ بورسیه در دکتری وجود دارد؟

آری . در بیشتر زمان های دکتری در کانادا دست‌کم نوعی از بورسیه ارائه خواهد شود .

میزان بورسیه علم آموزی در کانادا چقدر است؟

بورسیه میتواند جزو شهریه را پوشش دهد یا این که گاها بورسیه به طور TA یا این که RA به دانشجو اعطا می شود . گاها نیز دانشجو Full Scholarship می گیرد که تمام مخارج علم آموزی و معاش را پوشش می‌دهد . سفارش ما این هست که چه بسا درصورتی که کمترین میزان بورسیه را اخذ کردید تحصیل را استارت نمایید زیرا پیرو زمان های متعددی پیش روی شما خواهد بود .

ایا بعداز ورود به کانادا می‌توانم درخواست بورسیه دهم؟

آری . معمولا از شرکتهای و سازمانهای بزرگ پول هایی برای تحقیق به دانش کده ها داده می‌شود , اساتید نیز مبنی بر دارایی ای که در دست دارند قسمتی از این پروژه های تحقیقاتی را به دانشجوها میدهند.

اقامت دایم بعداز علم آموزی در کانادا به چه صورتی است؟

بسته به ایالت محل شما شرایطی برای اقامت بعد از تحصیل موجود است .

در حالتی که از ادامه تحصیل اجتناب نمایم چه اتفاقی برای روادیدِ اینجانب خواهد افتاد؟

دانشکده با سازمان مهاجرت مکاتبه می نماید و شما می بایست از کانادا بیرون گردید .

اینجانب برای اقامت کانادا پرونده دارم , آیا میتونم برای تحصیل نیز مبادرت کنم؟

آری . ولی بایستی با یک مشاوره زبده مشورت نمایید تا به مشکلی نخوردید .

آیا  امکان کنار گذاشتن تحصیل و کار در کانادا وجود دارد؟

آری . به شرطی که بتوانید با کارفرمای کانادایی قرارداد قانونی عمل امضا نمایید .

آیا برای عمل در کانادا می بایست جواز بگیرم؟

خیر . نیازی به جواز برای کار به طور همزمان با تحصیل در کانادا نیست .

در زمان علم آموزی در کانادا چقدر اجازه فعالیت شغلی دارم؟

۲۰ ساعت در هفته بت طور همزمان با تحصیل در ایامی که کلاس دانش گاه دارید . ۴۰ ساعت در هفته در ایامی که کلاس ندارید .

آیا کار من می بایست با رشته تحصیلی ام باشد؟

خیر .

آیا همسر اینجانب می تواند در کانادا فعالیت شغلی داشته باشد؟

آری .

بنظر شما اینجانب میتوانم در کانادا شغلی مناسب پیدا کنم؟

یافتن شغل بستگی به توان هایی فردی اشخاص و همینطور زبان انگلیسی یا فرانسوی آنان دارد.

فرق استادی پرمیت با روادیدِ تحصیلی در چیست؟‌
روادیدِ تحصیلی کانادا مجوزی است که به شما تنها اجازه ورود به کانادا جهت علم آموزی را می‌دهد . البته پرمیت مجوزی است که به درخواست کننده مجوز ماندن در کانادا برای تحصیل را اعتا می کند . Student Visa برای ورود به کانادا کافی است اما برای ماندن در کانادا و ادامه تحصیل می بایست Study Permit داشته باشید . معمولا آفیسر ها در فرودگاه طومار Study Permit را برای درخواست کننده صادر می‌نمایند.

زبان برای قبولی تحصیلی کانادا

شرط نمره لهجه برای اخذ قبولی چطور است؟

برای اطمینان از فرایند قبولی و روادیدِ کانادا درخواست کننده بایستی به طبع نمره مناسبی در امتحان زبان کسب کرده باشد.

آیا بیمه درمانی برای تحصیل در کانادا تحمیلی می باشد؟

آری . درخواست کننده می بایست مسلما زیر پوشش بیمه درمانی باشد . وی میبایست پیش از درخواست روادید بیمه را خریداری نماید یا از بعد مالی بتواند ثابت نماید که توان خرید بیمه درمانی را دارااست .

 

کل فعالیت دریافت پذیرش و ویزا تحصیلی کانادا و اپلای برای روادیدِ کانادا چقدر ارتفاع میشکه ؟

مراحل قبول تحصیلی کانادا ۲ تا ۴ ماه خواهد بود . مراحل روادید نیز ۲ تا ۴ ماه .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

موسس وب سایت روادید

۴ سال پیش این وب سایت رو راه اندازی کردم و خوشحالم که تا الان طیف وسیعی رو‌ در زمینه مهاجرت تحصیلی آموزش دادم، آرمان من رسیدن به "دنیایی بدون مرز" هست که همه بتونند به تمام نقاط دنیا بدون محدودیت سفر کنند. مایه افتخار من هست که اطلاعاتم رو با شما مخاطبان عزیز به اشتراک می‌گذارم و منتظر نظرات سراسر امیدبخش شما هستم.

سایر پست ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *