از صفر تا صد ویزای تحصیلی کانادا را بخوانید

بیش تر از ۱۳۰۰۰۰ دانشجو هرساله برای علم آموزی و تعداد بیشتری برای یادگیری زبان های انگلیسی یا فرانسه به کانادا سفر می کنند. برای تحصیل در کانادا , در اکثر مواقع شما نیازمند مجوز تحصیل و یا دریافت روادیدِ تحت عنوان اقامت موقت هستید , هرچند همه افراد مستلزم این مدارک نیستند .

در شرایطی که شما قصد دارید تا در ایالت کبک تحصیل فرمائید , می بایست پیش تر از آن که جواز تحصیل قابل صدور باشد , یک Application for Acceptance Certificate ( CAQ ) و یا درخواست گواهی پذیرش را مهیا فرمائید .

چگونگی تحصیل در کشور کانادا :

 • شما می بایست از یک موسسه آموزشی و یا نهاد علمی در کانادا پیشنهاد پذیرش داشته باشید.
 • می بایست اثبات نمایید که پول کافی برای پرداخت شهریه , هزینه های معاش و مخارج بازگشت به سرزمین خودتان را دارید .
 • شما می بایست از لحاظ بدنی و جسمی سالم بوده و سوابقی مانند ارتکاب جرم نداشته باشید .
 • می بایست در مذاکره با افسرین مهاجرت آن ها را قانع فرمایید که پایان تحصیلات به کشورتان بازگشت خواهید کرد .

موارد منع صدور مجوز علم آموزی در کانادا :

 • در‌حالتی که که شما قصد داشته باشید که در بازه تحصیلی و یا برنامه ی کوتاه ۶ ماهه و کمتر شرکت نمایید
 • چنانچه از اعضای خانواده یا این که کارکنان یک نماینده فرنگی در کانادا باشید
 • کودکان خردسال والدینی که جواز کار یا تحصیل را دارا‌ هستند و والدینی که پناهنده می باشند یا این که درخواست پناهنده شدن داشته اند.

آیا امکان کار کردن برای دانشجوها در کاناد وجود دارد؟

قابلیت و امکان کار در کانادا برای اشخاصی که در حال دانش اندوزی و تحصیل در کانادا می‌باشند میسر است , و فرصت هایی برای کار در خارج از ساعات درسی نیز برایتان فراهم است.

تحصیل در دانشگاه بدون اجازه کار

در صورتی که یک دانشجوی تمام وقت در یک موسسه ی فراتر از دبیرستان ( post – Secondary institution موسسه ها فراگیری در سطح آموزش عالی است که فراتر از تراز دبیرستان می باشند .) یا این که یک موسسه کانادایی که از سوی ضابطه ایالتی مجوز اعطای گواهی تحصیلی را دارا است , میباشید می توانید فارغ از جواز شغلی در درون موسسه ای که در آن تحصیل می‌کنید , اشتغال به کار نیز داشته باشید. در این حالت شما احتیاج به یک روادیدِ تحصیلی با اعتبار کافی خواهید بود تا بتوانید مشغول به کار شوید.

بیرون از فضای کالج همراه با مجوز کار کردن

برنامه ی جواز کار بیرون از دانش کده The Off – Campus Work Permit Program به دانشجوی فرنگی این امکان را می‌دهد که در طول زمان تحصیل بتواند تا در خارج از دانشکده فعالیت کاری داشته باشد . برای اقدام جهت این برنامه , شما بایستی دانشجوی تمام وقتی باشید که به طور مشارکتی و غیرانتفاعی اداره می گردد و یا این که در یک دوره آموزشی مصوب در موسسات مورد تایید باشید.

 

برای فعالیت شغلی بیرون از کالج , شما بایستی جواز کار درخواست فرمایید . جواز کار این امکان را می دهد تا هر هفته بیست ساعت در حین کلاس های دانشگاهی , و به طور تمام وقت در حین تعطیلاتِ از قبل اعلام شده ( مثلا , تعطیلات زمستانی، تابستانی و وقفه ی فصل بهار ) فعالیت کاری داشته باشید.

برای تعدادی از برنامه های دانشگاهی , تجربه ی کاری قسمتی از برنامه ی آموزشی است . دانشجو های فرنگی که رغبت نسب به کار دارند می توانند در یک برنامه ی تعاونی یا تحت عنوان انترنی شرکت نمایند هر چند بایستی در کنار جواز تحصیلی درخواست جواز کاری هم اراده نمایند.

چگونگی اخذ مجوز کار شامل موارد پایین است :

 • شما می بایست جواز تحصیلی دارای اعتبار داشته باشید .
 • شغل مدنظر شما می بایست بخش لازمه تحصیل شما در کانادا قلمداد شود.
 • شغل شما بایستی جزو برنامه ی دانشگاهی شما باشد , و بوسیله یک درخواست رسمی و دانشگاهی ثبت گردد.
 • شغل تعاونی و یا انترنی درخواست کننده نمی تواند بیشتر از ۵۰ % کل برنامه دوره تحصیلی شما باشد.

آیا می توان بعد از فارغ التحصیلی درخواست کار کرد؟

به محض فارغ التحصیلی , دانشجو های بین المللی تشویق میگردند که در کانادا تجربه ی شغلی خود را کسب نمایند . بر این اساس پس از فارغ التحصیلی به دانشجویانی که از یک موسسه ی فراتر از دبیرستان غیرانتفاعی کانادایی به زودی فارغ التحصیل میگردند اجازه داده می شود که تجربه ی کاری ارزشمندی در کانادا کسب نمایند .

مثلا , درصورتی که شما پس از یک بازهی تحصیلی چهارساله مدارک تحصیلی خود را بگیرید و فارغ التحصیل گردید , میتوانید جواز فعالیت فعالیت شغلی سه ساله با رعایت قوانین اخذ فرمایید .

برای کسب جواز فعالیت شغلی بعداز فارغ التحصیلی , شما می بایست وضعیت زیر را دارا باشید :

 • می بایست به طور تمام وقت در کانادا مشغول به تحصیل بوده باشید ( ترم پایانی میتواند مستثنی باشد ) و حداقل بازهی تحصیلی که می بایست گذرانده باشید هشت ماه است .
 • به علاوه , شما می بایست از یک موسسه ی آموزشی , خصوصی و یا دولتی واجد شرایط , و یا اینکه از یک موسسه ی غیر دولتی کانادایی که از سوی قوانین ایالتی اجازهی اعطای مدارک تحصیلی را دارااست , فارغ التحصیل شده باشید
 • شما می بایست ظرف ۹۰ روز از تکمیل زمان ی تحصیلی تان , درخواست جواز تحصیلی فرمایید
 • در هنگام درخواست جواز فعالیت می بایست جواز تحصیلی دارای اعتبار داشته باشید
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

موسس وب سایت روادید

۴ سال پیش این وب سایت رو راه اندازی کردم و خوشحالم که تا الان طیف وسیعی رو‌ در زمینه مهاجرت تحصیلی آموزش دادم، آرمان من رسیدن به "دنیایی بدون مرز" هست که همه بتونند به تمام نقاط دنیا بدون محدودیت سفر کنند. مایه افتخار من هست که اطلاعاتم رو با شما مخاطبان عزیز به اشتراک می‌گذارم و منتظر نظرات سراسر امیدبخش شما هستم.

سایر پست ها

پاسخ برای “از صفر تا صد ویزای تحصیلی کانادا را بخوانید”

 1. محمود

  سلام دوست عزیز. ممنونم از ایجاد امکان برای راهنمایی در مورد مهاجرت تحصیلی
  من ارشدم رو در رشته مهندسی کامپیوتر گرفتم و ۳۴ سالم هست و همسرم ارشد در رشته ریاضیات گرفته با سن ۳۲ سال. الان هم در حال گذراندن دوره آمادگی آزمون آیلتس هستیم.
  لطفا اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید که چطور میتوانیم واسه مهاجرت تحصیلی اقدام کنیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *