۷ تکنیک کلیدی برای رسیدن به دانشگاه ایده‌آل شما که باید بشناسید-بخش اول

بدون مقدمه برویم سر اصل مطلب، بد نیست بدانید که قبولی در یک فرصت تحصیلی مناسب در دوره کارشناسی ارشد فرآیندی رقابتی و گزینشی دارد. امروزه این مسئله بیش از هر زمانی اهمیت پیدا کرده است، از طرفی هم دانشجویان اطلاعات بیشتری دارند، با استفاده از منابع متعدد تحقیقات گسترده ای انجام می­‌دهند و هم تلاش می­‌کنند تا درخواست نامه خود را متمایز از دیگران نشان دهند.

خب این یک واقعیت محض است. تیم های پذیرش دانشجو مجبورند تا به شدت گزینشی عمل کنند، به خصوص این که هنوز هم تعداد درخواست ها برای فرصت های تحصیلی مختلف هر سال رو به افزایش است. اگر می­خواهید به دانشگاه رویایی خود دست یابید، باید اراده مصمم تری داشته باشید و بیشتر از هر زمانی درس بخوانید.

  1. تنها به دانشگاه هایی درخواست نامه بدهید که هزینه رفتن به آن جا را داشته باشید(یا وام و بورسیه ای بیابید که بتواند در این زمینه به شما کمک کند)

تنها به این دلیل که شما نمی­توانید از جیب خودتان هزینه های تحصیل در دانشگاهی را پرداخت کنید، بدین معنی نیست که همه چیز برای شما تمام شده است و رویاهایتان به نابودی کشیده شدند.

اما پیش از آن که اقدام به دریافت وام و یا درخواست بورسیه تحصیلی کنید، کمی صبر کنید و از خود بپرسید که آیا سختی به دست آوردن بودجه این دوره تحصیلی، سود قابل توجهی را در آینده به شما بازمی­گرداند. برخی از دوره های تحصیلی ارزش بیشتری از دیگر موارد دارند. در سال ۲۰۱۶، ۹۵ درصد دانشجویان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت یکی از دانشگاه لندن تنها سه ماه پس از زمان فارغ التحصیلی پیشنهاد شغلی خود را قبول کردند! بنابراین حتما در مورد آمار شغلی فارغ التحصیلان تحقیق کنید.

   اگر شما به تحصیل در بریتانیا فکر می­ کنید، می­توانید واجد شرایط یک شغل حرفه ای و یک وام توسعه (وام توسعه وامی است که معمولا برای شروع کار به افراد داده می­شود) باشید. البته این در صورتی است که شما شهروند اروپایی باشید که قصد ماندن در بریتانیا را دارد و هم چنان اگر شهروند امریکایی می­ باشید می­توانید از وام فدرال امریکا هم بهره ببرید.

  1. در جلساتی که توسط دانشگاه برگزار می­گردند حضور پیدا کنید.

کالج های تحصیلات تکمیلی در شهر های بزرگ برای دانشجویان آینده نگر رویدادهایی را برگزار می­کنند، که به طور بالقوه یک راه بسیار عالی برای ملاقات کسانی است که درخواست نامه شما را در آن دانشگاه ارزیابی می­‌کنند. به عنوان مثال مدرسه بازرگانی لندن (LBS) در برخی از بزرگ ترین نمایشگاه های جهانی دانش آموختگان و تحصیلات تکمیلی ایستگاه هایی دارد و در محوطه دانشگاهی مربوط به لندن جلساتی با اطلاعات سودمند را برگزار می­کند.

شما هم می­توانید رویداد ها ثبت نام کنید و این فرصت را به دست بیاورید تا درباره اهدافتان با مشاوران پذیرش صحبت کنید و ببینید که آیا پذیرفته شدن در آن کالج به خوبی با شرایط شما هم خوانی دارد یا خیر؟

  1. به کسانی که در حال حاضر دانشجویند نزدیک شوید تا ببینید دوره تحصیلی آن ها در واقع چگونه است؟

یکی از راه های کمی مشکل اما عالی در زمینه تحقیقات و کسب اطلاع درباره دوره های تحصیلی، از طریق دانشجویان کنونی هر رشته به دست می­آید. ابزار مطلوب شما در این زمینه چیست؟ شبکه های اجتماعی.

زمانی که یکی از این دانشجو ها را در «توییتر» یا «لینکداین» پیدا کردید، به خصوص دانشجویانی که در حال تحصیل در همان دانشگاه مورد نظر شما بوده یا یک نقطه اتصال متقابل با شما دارند، فقط کافیست تا سریع یک خط به شکل زیر برایشان بنویسید: «سلام [نام کوچک]، من در فکر درخواست پذیرش در [نام دانشگاه] می­باشم. من شما را به یک ارتباط دوستانه اسکایپی یا نوشیدن یک قهوه دعوت می­کنم تا صمیمانه به تجربه های شما گوش دهم. با تشکر، [نام شما]»

وقتی که آن دانشجو چه به صورت آنلاین و یا حضوری با شما ارتباط گرفت، از پرسیدن سوال در مورد دوره تحصیلی یا دانشکده محل تحصیل هراسی نداشته باشید. هر گونه اطلاعاتی که آن ها به شما می­دهند بسیار صادقانه تر از آن چیزی است که در اطلاعیه ها می­بینید.

در بخش دوم اطلاعات فوق العاده مهمی در مورد چگونگی آماده شدن برای سوالات یک دانشگاه خاص، کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی مناسب و چندین مطلب مهم دیگر را با هم بررسی خواهیم کرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

موسس وب سایت روادید

۴ سال پیش این وب سایت رو راه اندازی کردم و خوشحالم که تا الان طیف وسیعی رو‌ در زمینه مهاجرت تحصیلی آموزش دادم، آرمان من رسیدن به "دنیایی بدون مرز" هست که همه بتونند به تمام نقاط دنیا بدون محدودیت سفر کنند. مایه افتخار من هست که اطلاعاتم رو با شما مخاطبان عزیز به اشتراک می‌گذارم و منتظر نظرات سراسر امیدبخش شما هستم.

سایر پست ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *